Tävlingar

Valbo sportskytteklubb

Skytteföreningen för både Sportskyttar och jägare

KM Trap 2013


1:a      93p      Erik Lundberg


2:a      86p      Henrik Gustavsson

  "          "         Åke Lundberg


3:a       81       Benny Henrikssen



KM Skeet 2013


Damklassen:


1:a            Cecilia Karlsson


2:a            Annika Sandström


3:a            Anita Nyberg


Herrklassen:


1:a            Fredrik Stjärnholm


2:a            Christer Eriksson


3:a            Thomas Bergman




KM 2015


KM KULA, 50 M ÄLG


Hådal, Diana                 Guld             56p.

Holmstedt, Mikael         Silver            50p.

Lifh, Pelle                      Brons           43p.

Nyberg, Robin              4:a                43p.

Persson, Krister          5:a                40p.


KM KULA, 50 M GRIS


Nyberg, Robin               Guld             78p.

Hådal, Diana                 Silver            74p.

Lifh, Pelle                      Brons           71p.

Holmsgtedt, Mikael       4:a                71p.

Persson, Krister           5:a                57p.


KM KULA 80 M ÄLG


Holmstedt, Mikael          Guld            50p.

Nyberg, Robin               Silver           49p.

Hådal, Diana                 Brons          45p.

Persson, Krister           4:a               38p.

Lifh, Pelle                      5:a               35p.


Vandringspris, viltmål


Hådal, Diana                 GULD        175P.

Holmstedt, Mikael         Silver          171p.

Nyberg, Robin               Brons         170p.

Lifh, Pelle                      4:a              149p.

Persson, Krister           5:a              135p.




KM- TRAP


1a  Krister Persson

2a  Per-Åke Persson

3a  Tommy Norman




KM 2014


KM- skeet.


1. Christer Eriksson

2. Urban Johansson

3. Jan Grönvall

4.Hans Svedberg



KM - kula, 31/8

 

Älg 50- m

1. Benneth Skogsberg 58p.

2. Diana Hådal 51p.

3. Mikael Holmstedt 44p.

 

Gris 50- m

1. Mikael Holmstedt 99p.

2. Diana Hådal 92p.

3. Benneth Skogsberg  71p.

 

Älg 80- m

1. Benneth Skogsberg 56p.

2. Mikael Holmstedt 49p.

3. Diana Hådal 38p.

 

Viltmål, vandringspris

1. Mikael Holmstedt 192p.

2. Benneth Skogsberg 185p.

3. Diana Hådal 181p.



KM- TRAP, 30/8

 

 

1. Henrik Gustavsson,   78p.

2. Per-Åke Persson,        68p.

3. Benny Henriksen,       63p.

4. Paul E Jensen,              32p.





VALBO SPORTSKYTTEKLUBB, KM SKEET, DAMKLASS, 2014.



NAMN                                                       MEDALJ                    TOTALT


1. Sandström, Annika                              Guld                           43p.

1. Nyberg, Anita                                       Guld                           43p.

3. Karlsson, Cecilia                                 Brons                         42p.

4. Hägglund, Lena                                   4:a                              20p.

5. Bulér, Ewa                                           5:a                              15p.

6. Moberg, Catrin                                     6:a                                6p.


KONTAKT



E-post
info@valbosportskytteklubb.se

Gästbok
Gästboken kommer från Gästbok.nu)



Klubbstugan 026/32177

(endast träningskvällar)


För upplysningar


Lasse Sandström

026-130884


Bokning älgbana


Micke Flodin

070-3772932


Besöksadress

Ängsberg

818 01  Valbo


GPS

X 6723796 Y 1565359

( RT 90 )

eller

N 60*37,566 E 16*59,950

( WGS 84 )



Bankgiro

5689-0759


Swish (medlemskap)

ANGE PERSONNUMMER (10 siffror)

1231056852